موسس این شرکت آقای عبدالحسین عبادی در اواخر دهه 30 با احداث یک کارگاه ریخته گری به وسعت 300 متر مربع اقدام به تولید قطعات مورد نیاز صنایع مختلف نمود و اولین نمونه پمپ های چاه عمیق یا پمپ های توربینی ورتیکال را در سال 1350در سایز های مختلف جهت بهره برداری چاه های کشاورزی با بهترین کیفیت ممکن ساخت و روانه بازار کرد.

 

 

بدین ترتیب این محصول جزء اولین تجهیزات  صنعتی بومی شده در ایران شد. در ادامه رشد و توسعه در سال 52 اقدام به تهیه و ساخت زمینی در محدوده تهران به وسعت 5000 متر مربع دردو بخش ریخته گری و ماشینکاری جهت تولید انبوه این محصول در سایزهای متنوع نمود.

 

 

 

در سال 1364 در ادامه طرح توسعه و افزایش سبد محصول خود این بار نیز برای اولین بار اقدام به ساخت محصولی متفاوت با تکنولوژی یپیچیده به نام کمپرسورهای پیستونی semi hermetic compressor جهت استفاده در صنایع برودتی نمود که با وجود جنگ تحمیلی و محدودیت های فراوان درسال 1366 اولین محصول تولیدی این شرکت آماده و در نمایشگاه بین المللی تهران به عنوان یک دستاورد فوق العاده از طرف صنعت ایران رونمایی و معرفی گردید و مورد استقبال چشمگیر صاحبان صنایع و کارشناسان و هم چنین مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت.

 

           

 

در ادامه روند رو به رشد شرکت در سال 1374 این بار نیز برای اولین بار در کشور موفق به ساخت الکترو موتور های عمودی (VERTICAL Hollow shaft) شد که بلافاصله مورد استقبال وسیع مصرف کنندگان به ویژه کشاورزان و شرکتهای آب وفاضلاب شهری و روستایی که از عمده مصرف کنندگان این محصول به شمار میروند گردید و هم اینک این محصول تا توان 220 کیلووات در این شرکت تولید میشود.

 

 

الکترو موتور های عمودی vertical hallow shaft electric motors(VHS)

 

اینک بعد از گذشت بیش از 5 دهه از فعالیت این شرکت با افتخار اعلام میداریم که یکی از معدود شرکتهای سازنده تخصصی پمپ در ایران هستیم و با گرد آوری مجموعه ای کم نظیر  توان طراحی و ساخت پمپ های استخراج و انتقال آب دریا تا ظرفیت 17000 مترمکعب در ساعت همگام با تکنولوژی روز دنیا و مطابق با آخرین استاندادرهای بین المللی را دارا هستیم.

 

سیستم مدیریت جامع و همچنین واحدهای  مستقر در این شرکت  اطمینان کافی را از صحت و کیفیت محصولات اراِیه شده به مصرف کنندگان گرامی  ایجاد خواهد کرد .از  مشاوره انتخاب محصول تا نصب و راه اندازی از نکات برجسته این شرکت محسوب میگردد.

واحد طراحی و مهندسی

این شرکت با دریافت اطلاعات اولیه و نیازهای مشتریان و ثبت اطلاعات در فرم های مخصوص از قبیل دبی، فشار و مشخصات فیزیکی و شیمیایی سیال، با بهره گیری از طراحان و متخصصین کارآزموده و استفاده از پیشرفته ترین نرم افزارهای طراحی و تحلیل، با تلفیق تجربه چندین دهه ساخت، بهترین پیشنهاد را به مصرف کنندگان گرامی عرضه می دارد.

 

واحد مدلسازی

با انتقال اطلاعات و فایل های طراحی به واحد مدلسازی و استفاده از امکانات پیشرفته این واحد از قبیل دستگاه های چاپگر سه بعدی و فرزهای cnc در ابعاد مختلف ساخت پیچیده ترین اشکال هندسی مرتبط، با دقت فراوان انجام می گیرد.

 

                             

واحد ریخته گری

تجربه ساخت بیش از پنج دهه و تلفیق آن بادانش روز و امکانات واحد ریخته گری متضمن کیفیت و دقت بالا درساخت قطعات مرتبط و همچنین قطعات مورد نیازصنایع مختاف  توسط این شرکت است.  تجهیزات  شامل کوره های الکتریکی با قابلیت ریخته گری تا 1500 کیلوگرم  جهت انواع آلیاژهای پر مصرف صنایع و هچنین ریخته گری انواع آلیاژهای فولاد استینلس استیل  ازقبیل  420-304-316-duplex , super duplex

 

واحد آزمایشگاهی

واحد آزمایشگاهی شامل دستگاه کوانتومتر 22 عنصری و متالوگرافی و تجهیزات مربوط به کنترل دما و نمونه گیر و…

 

 

واحد ماشین کاری

داشتن انواع ماشین آلات تراش و بورینگ  وفرزcnc  در این شرکت قابلیت ساخت پیچیده ترین قطعات را با دقت بالا میسر میسازد. وجود واحد کنترل کیفی مستقل و سیستم ردیابی مستقر در شرکت تضمینی بر کیفیت تمامی قطعات ساخته شده در این شرکت   است.

 

   

واحد مونتاژ

مونتاژ پمپ 7000 متر مکعب شرکت آب وبرق استان خوزستان

شرکت تصفیه و انتقال آب جنوب شرق استان خوزستان

 

               

واحد تست

تمامی پمپ های تولیدی این شرکت با رعایت استانداردهای ISO 9906-API61-NFPA20به مدت 4 ساعت تحت آزمون عملکرد تست شده و تحویل مشتریان محترم می گردند

 

واحد نصب و راه اندازی

عملکرد صحیح هرکونه تجهیز علاوه بر کیفیت ساخت و … منوط به رعایت شرایط مناسب نصب است لذا  تیم کارشناسان این شرکت جهت  نصب و راه اندازی در همه پروژه ها تا حصول به نتیجه مطلوب و نهایی در کنار شما مشتریان محترم خواهند بود.

 

این شرکت نائل به اخذ استانداردهای مدیریت کیفیت در ارتباط با استاندارد API610  در زمینه پمپ های سانتریفیوژ مورد استفاده صنایع نفت ، پتروشیمی و گاز طبیعی نائل به  اخذ گواهینامه ی  ISO13709(2009) API610 ( 11rd Ed. )    از موسسه SQC  سوئد می باشد.

و نیز نایل به اخذ استانداردهای مدیریت کیفیت از موسسه SQC   در حوزه های ریخته گری و ساخت و تولید پمپ های VS1  تا VS7  می باشد.

دستاورد و تقدیرنامه

در پی انجام رسالت اجتماعی و خط مشی این شرکت مبنی بر تولید محصولات پربازده و حفظ ذخایر انرژی و بهینه سازی مصرف سوخت و همکاری گسترده با وزارتخانه ها و سازمانهای ذیربط و انجام این مهم طی این سالها ،عضویت در کمیته ها و نهادهای مختلف اجرایی و تصمیم گیر در این زمینه از افتخارات این شرکت محسوب می گردد که ذیلا به اهم آنها اشاره میشود.

 • تاییدیه شرکت و موسسات دانش بنیان (مشاهده)
 • عضویت در انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران “ستصا”  (مشاهده)
 • عضویت در انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی نفت ایران “استصنا” (مشاهده)
 • عضویت در کمیته فنی متناظر پمپ (مشاهده)
 • عضویت در کمیته مرجع تخصصی تجهیزات دوار صنعت نفت (مشاهده)
 • عضویت در کمیته فنی تدوین استاندارد پمپ (مشاهده)
 • عضو یت در کارگروه ماده 28 قانون اصلاح الگوی مصرف (مشاهده)

حاصل اجرای چندین پروژه در زمینه کاهش مصرف انرژی در ایستگاه های پمپاژ سازمانهای زیر مجموعه وزارت نیرو  و ارایه راهکار های مفید ،افتخار دریافت  تندیس و لوح شرکت برتر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی تهران را نصیب این شرکت نمود. طرح الصاق برچسب انرژی بر روی پمپهای تولیدی کشور از پیشنهادات این شرکت به پژوهشکده نیرو بود که هم اکنون مراحل پایانی آن طی میشود.

همچنین طراحی و  ساخت ونصب پمپ های کم مصرف و بهینه سازی مصرف سوخت  در شرکت فولاد مبارکه اصفهان  افتخار دیگری را برای این شرکت رقم زد.

خط مشی

از گذشته آب همواره یکی از نیاز های  جدی بشر بوده است و افزایش روز افزون جمعیت و همینطور کاهش شدید سفره های آب زیرزمینی، انسان را به بهره گیری از امکانات و تجهیزات استحصال و شیرین سازی آب جهت مصارف صنعتی و خوراکی وادار می سازد., ISO 13709, شرکت ممتاز پمپ در جهت ارتقا سطح محصولات وخدمات خود، مطابق با استانداردهای مدیریتی ISO 9001 و تولیدی  API610 – NFPA20 – ISO5199 را در همه تولیدات سرلوحه کار خود قرار داده است.

 • مشتری گرایی و افزایش سطح کیفیت تولیدات و خدمات و افزایش پاسخگویی
 • ارتقا بهره وری کل عوامل با تاکید بر روی نیروی انسانی و سرمایه در جهت استفاده بهینه از امکانات موجود
 • پیشگیری از افزایش آلودگی های محیط زیست و کاهش این آلودگی ها با رعایت و ارتقا سطح کیفی محصولات از لحاظ کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید CO2
 • تعهد به پیشگیری از مصدومیت ها و بیماری ها و بهبود مستمر مدیریت بهداشت و ایمنی
 • افزایش بازده تولیدات خود با استفاده از منابع انسانی مجرب و افزایش سطح علمی پرسنل و رعایت استانداردهای بین المللی و افزایش فضاهای کارگاه

مدیریت این مجموعه ضمن اعلام تعهد بر فراهم نمودن منابع برای دستیابی به اهداف فوق، همدلی، همفکری و همیاری تمام کارکنان این مجموعه را طلب می نماید.

 

مدیرعامل
عبدالحسین عبادی